Prosinec 2014

Zdravé silvestrovské pochoutky

29. prosince 2014 v 12:44 | Anne |  Fitness friday
Asi se divíte tomuhle článku. Fitness friday a v pondělí ?
Jenže Silvestr je ve středu, takže tenhle článek by vám byl v pátek na nic.
Dnešní téma jsou totiž v rámci možností zdravé silvestrovské pochoutky.


Nejoblíbenější seriály - Anne

28. prosince 2014 v 12:51 | Anne |  Filmy
Ahoj,
je tu další článek, tentokrát o seriálech, které mám moc ráda. Dívám se na ně většinou v angličtině s titulky, abych měla pocit, že si procvičuji AJ.
Jak to vlastně děláte vy ? Jak se učíte anglicky? Napište mi to do komentáře.

1) Bones - Sběratelé kostí


Tento seriál je inspirovaný knihami Kathy Reichs, která patří mezi oblíbené spisovatelky svého žánru. Říká se, že Kathy je tak trochu jako hlavní postava seriálu Temprence Brennan (Emily Dechanel). Radši řeže nohu mrtvole než vede společenskou konverzaci.


Další hlavní postavou je agent FBI Booth (David Boreanaz). A jak to tak ve všech seriálech je, tyhle dvě hlavní postavy pomalu, ale jistě spějí k sobě. (pro ty, kteří se mým článkem nechají nalákat na tenhle super seriál, nebudu prozrazovat jak to s nimi skončí).

Povánoční výprodeje

27. prosince 2014 v 17:54 | Pája |  Nákupy
A je to zase tady! Povánoční výprodeje... Kdo by odolal, že? :D
V tomto článku uvedu pár příkladů obchodů, kde mají velké slevy, které se vyplatí. Já jedu nakupovat až v pondělí, ale už jsem se na internet na pár věcí dívala.
Co jste si vy výprodejích koupili vy? Určitě mi dejte nějakjý tip do komentářů.

1) Datart- elekto
Když jsem dneska procházela City parkem Jihlava, divila jsem se, kolik lidí bylo v prodejně elektra. Elektronika se ve slevě opravdu vyplatí. Třeba taková kulma na vlasy nebo žehlička. Já mám teda zálusk na nějaký kávovar na kapsle, tak uvidíme jaký se mi povede sehnat.
2) Reserved- obchody s oblečením
Reserved je můj nejoblíbenější obchod s oblečením. Touto dobou se vyprodává hlavně oblečení s dlouhým rukávem, teplé svetry, šály, rukavice a podobné. Toto oblečení se nám určitě ještě bude hodit- zima ani ještě nebyla.
3) Yves Rocher- kosmetika a vánoční kazety
Moje oblíbená věc ve výprodejích- kosmetika. Tento rok už jsem si ve výprodeji koupila kazetu s přípravky na vlasy.. uvidíme, jak to bude pokračovat a kolik si toho ještě koupím.
P.S. Už jste vyplnili náš dotazník a zúčastnili se nové soutěžě?

4 "zdravé" věci, po kterých tloustneme

26. prosince 2014 v 14:00 | Pája |  Fitness friday
1) Rýžové chlebíčky
Tyto chlebíčky jsou plné škrobu, mají vysoký glykemický index a nedodají vám žádné potřebné vitamíny a živiny.
2) Musli tyčinky
Sice vás rychle zasytí a dodají energii, ale jsou plné cukru.

Novinka na blogu

25. prosince 2014 v 18:04 | Pája |  Fitness friday
Ahoj,
dneska bych vás chtěla informovat o jedné novince. Napadlo mě, že na blogu budeme mít každý pátek článek o zdravé výživě, cvičení a dietách- tzv. Fitness friday. První článek vyjde zítra a bude na téma: 4 "zdravé" věci, po kterých tloustneme.
Doufám, že se vám to bude líbit. Pokud máte nějaké nápady, určitě napište do komentářů.
Pája
PS: Nezapomeňtě na naši soutěž a na dotazník https://docs.google.com/forms/d/1iHVyAIqn6TR5rwiLwxXJTcxiuuHjUAzBj3CRGTPlld0/viewform

Štědrý den

24. prosince 2014 v 14:37 | Anne |  Významné dny roku
Co děláte ?
Moje mamka dělá bramborový salát, před chvílí jsme s bráchou dozdobili stromeček.

Ale teď už k tématu dnešního článku a přeji příjemné počtení o Štědrém večeru.

Připadá na 24. prosince, je posledním dnem přípravy na vánoční svátky. Ve středověku se jednalo o poslední den roku, který začínal právě na slavnost Narození Páně 25. prosince. Se Štědrým dnem je spojeno množství předkřesťanských i křesťanských zvyků a pověr.
Večeře v Česku tradičně začíná rybí polévkou, jako hlavní jídlo se podává obvykle kapr nebo (pro ty, co ryby nejedí) vinná klobása. I se štědrovečerní večeří se pojí krajově mnoho obyčejů, které do určité míry přežívají, neboť dnes je tato večeře nejvýznamnějším rodinným společným jídlem celého roku.

Podle tradice nosí dárky v Německu, Rakousku a v německy mluvících částech Švýcarska podobně jako v Česku Ježíšek (Christkind, Jesulein). Podobná zvyklost panuje i v Horním Slezsku, kulturně původně německém, kde dárky přináší Děťátko (Dzieciątko).
V různých polských regionech dárky přináší vždy někdo jiný. Kromě Děťátka (Slezsko) je to Gwiazdka (Hvězdička, zřejmě první hvězda na obloze), sv. Mikuláš (św. Mikołaj,Mazovsko), Andílek (Aniołek, Malopolsko), Gwiazdor (stařec s holí, Velkopolsko).
Ve Spojených státech amerických vozí dárky Santa Claus. Létá vzduchem na saních, které jsou tažené kouzelnými soby. Tato tradice pomalu zasahuje i do některých zemí Evropy. Tradice se prosadila i ve Velké Británii nebo Austrálii, ale je rozšířená i v Západní Evropě.
Ve Francii nosí dárky Père Noël.
Ve Španělsku nosí dárky Tři králové (Los Reyes Magos).
V Rusku se nenaděluje na Štědrý den, ale na Nový rok přináší dárky Děda Mráz, který přijíždí za doprovodu Sněhurky na saních.
Finský Joulupukki
Ve Finsku navštěvuje děti Joulupukki, což je postava oděná do kozlí kůže bydlící v Laponsku. Tato tradice připomíná českého Mikuláše.
Zvláštností je tradice na Apeninském poloostrově - zde naděluje dárky žena, hodná čarodějnice Befana. Ta ale dárky rozdává až 6. ledna, a proto se i zde stále víc projevuje vliv Santy Clause, stejně jako v ostatních evropských zemích.
V Dánsku nosí dárky skřítci, kterým zde říkají nisser.
V Belgii a Nizozemsku dárky naděluje Sinterklaas nebo Saint Nikolas
V Itálii jsou dárky spojené s osobou obdobnéé Santa Clause - Babbo Natale
Ve Švédsku nosí dárky přihrblý dědeček Jultomten (Vánoční muž) za pomoci vánočních skřítků Julnissarů.

Text je z WIKIPEDIE, takže doporučuji se na něj podívat i tam.
Mezi nejznámější vánoční zvyky patří třeba lití olova (olovo je někdy nahrazováno voskem), pouštění skořápek vlašských ořechů se svíčkou po vodě nebo také házení střevíců.

Tak nějaké třeba vyzkoušejte.

A užijte si Štědrý den.

Anketa

23. prosince 2014 v 7:30 | Anne, Pája |  O mém blogu
Tak je tu novinka slibovaná na FACEBOOKU naší stránky.
Tou novinkou je anketa vztahující se k našem blogu.
Najdete ji ZDE.

Pár informací o naší anketě :
1)Cílem téhle ankety je dozvědět se váš názor na náš blog.
2)Na začátek se vás ptáme na pohlaví a věk. Zajímá nás totiž, jaká komunita nás sleduje. Od věku se totiž odvíjí zájmy. Ale to určitě víte. :D
3)V závislosti na výsledcích ankety budeme pokračovat v další činnosti blogu.

Doufáme, že si na nás uděláte tři minuty vašeho času a do ankety se zapojíte. A za odměnu jednomu nebo jedné z vás dáme dárek. A protože jde o kosmetický a módní blog, bude se cena týkat tohoto tématu. Už brzy prozradíme, co to bude, ale zatím se nechte překvapit.

Návštěvnost a má doporučení pro předvánoční relaxaci (vím, spojení těchto slov zní to divně)

22. prosince 2014 v 15:13 | Anne |  O mém blogu
Ahoj,
dnes tu mám :

Návštěvnost za minulý týden (15.12. 2014 - 21.12. 2014) je:
Pondělí11
Úterý12
Středa12
Čtvrtek16
Pátek4
Sobota16
Neděle26
Celkem97

Doufám, že si užíváte předvánoční čas a taky, že si občas dáte pauzu od uklízení a pečení a díváte se na filmy. Má doporučení najdete třeba tady : FILMY

nebo si můžete poslechnout nějakou fajn HUDBU

podívat se, co je nového ve světě KOSMETIKY

a nebo se podívat na nějaké NEHTOVÉ trendy


Vánoční tag

21. prosince 2014 v 11:56 | Anne |  Významné dny roku
Ahoj,
tak dnes tu jsem s Vánočním Tagem
Nikdy jsem Tagy nezkoušela, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit.
Otázky jsem posbírala tak různě.

Jaký film je v období Vánoc Tvým nejoblíbenějším ?
Musím se vám přiznat, že donedávna jsem neviděla takové ty americké vánoční klasiky, jako je třeba Grinch, Sám doma nebo Láska nebeská. Takže mými vánočními favority v oblasti filmu jsou třeba Tři oříšky pro Popelku nebo S tebou mě baví

Znovu zrozen ?

20. prosince 2014 v 12:44 | Anne |  O mém blogu
Ahoj,
zdravím vás v tomto předvánočním čase. Škola není, cukroví napečeno, stromeček ozdoben, a tak nemám co dělat.
A protože - když není co dělat, začne člověk přemýšlet, začala jsem i já. A vzpomněla jsem si na tenhle blog.

Proč jsem na něj vlastně přestala přispívat ? Nebavilo mě to ? Neměla jsem o čem psát ?
Že by mě tenhle blog nebavil, to se rozhodně říct nedá a nápadů v hlavě taky byla spousta. Jenže nebyl čas. Začala škola a s ní spousta úkolů, povinností a nových věcí. Připadala jsem si jako Alenka v Říši divů.
A uběhlo pár měsíců a můj nový život začal být rutinou.
Nedávno jsem cestou domů ze školy potkala člověka, který mi "otevřel oči". Došlo mi, že vlastně nedělám nic jiného, než že přijdu domů ze školy, zasednu k počítači a chatuji s přáteli, dělám nějaké úkoly do školy nebo se jenom tak poflakuju.
Vlastně nedělám nic, co by mi pomohlo nějak se dál vzdělávat, rozvíjet své schopnosti. A protože jsem přesvědčená, že jednou z mých dobrých schopností je psát články (slohovky mi vždycky šly) a tím bavit své okolí přemýšlela jsem, že budu pokračovat.
Ale stále jsem si nebyla jistá. Pak jsem se šla podívat na email, který souvisí s tímto blogem (a který nejspíš znáte, protože mi tam občas píšete) blog.modni.policie@gmail.com a tam jsem "jenom čuměla". I když jsem na blog nepřidávala žádné články, stejně jste mi na něj chodili. 64 návštěvníků je pro mě rozhodně velké množství a také důvod, proč jít dál.

Návštěvnost za minulý týden (8.12. 2014 - 14.12. 2014) je:
Pondělí8
Úterý13
Středa9
Čtvrtek11
Pátek10
Sobota7
Neděle6
Celkem64

Moc vám děkuji. Doufám, že mi i nadále zachováte svou přízeň. Články se budu snažit přispívat pravidelně a vy mi pište své připomínky na výše uvedený email (gmail).
V blízké době se můžete těšit na nějkaou soutěž o "povánoční " dáreček, protože dárků není nikdy dost.